Férové raňajky

Férové raňajky

Vírus solidaritu nezastaví. Raňajkujme férovo! Podporme našich lokálnych a globálnych pestovateľov.

Každú druhú májovú sobotu sa vo svete slávi Svetový deň spravodlivého obchodu. Pri tejto príležitosti vás vyzývame k účasti na celorepublikovej akcii na podporu lokálnych a globálnych pestovateľov, pri ktorej postačuje účasť z pohodlia domova. V sobotu, 9. mája 2020, môže každý z nás raňajkovať lokálne a fairtradové dobroty! Prostredníctvom tejto aktivity ukážeme svoj záujem o spravodlivý obchod a životy pestovateľov vo svojom okolí aj v ďalekých krajinách Afriky, Ázie a Latinskej Ameriky. Svojimi vidličkami tak spoločne vyjadríme chuť po solidarite a spravodlivosti v našej aj iných krajinách.

Možnosti zapojenia:

  • Raňajkujte doma lokálne a fairtradové dobroty – podporujte farmárov aj v období koronavírusu,
  • Zaregistrujte sa a dajte svoje mesto na mapu – ak vaše mesto alebo obec na mape ešte nie sú, svojou krátkou registráciou ich pridáte na mapu. Ukážete, že raňajkovať férovo sa bude aj u vás.
  • Zúčastnite sa facebookovej udalosti – potvrďte svoju účasť a zdieľajte toto podujatie medzi svojimi priateľkami, priateľmi, rodinou a známymi.
  • pridajte si na facebooku rámček Raňajkujem férovo – na svoj profilový obrázok pridajte ramček na www.facebook.com/profilepicframes a vyberte rámik Raňajkujem férovo od Fairtrade Česko a Slovensko,
  • použite hashtag #RanajkujemFerovo – zdieľajte príbehy, príspevky alebo fotky z vašich nákupov a raňajok, napríklad čo, kde a od koho ste si kúpili, aký recept ste vymysleli, ako ste boli spokojní.

Vyplňte krátky registračný formulár na http://bit.ly/ferove-ranajky-mapa a pridajte sa tak k ľuďom, ktorí vo vašom meste alebo obci budú raňajkovať férovo. Ak vaše mesto/vaša obec nie sú na mape, my ich tam pridáme.

 

Organizátorom akcie je nezisková organizácia Fairtrade Česko a Slovensko, spoluorganizátormi sú: CEEV Živica, Lokalnytrh.sk, Nádácia Integra a Slow Food Tatry.

Vďaka za vašu účasť a angažovanosť!


Kontakt: 
Lukáš Bulko
Fairtrade Česko a Slovensko
+421 902 727 117‬
lukas.bulko@fairtrade-slovensko.sk