fbpx
Pokaż menu

Aktuality

2. 9. 2020

Osem príkladov, ako fairtradoví pestovatelia chránia životné prostredie

Na celom svete sú milióny pestovateľov, ktorí sú na poľnohospodárstve finančne závislí. Pre nich je teraz klimatická zmena tou najzásadnejšou hrozbou, ktorej čelia.

Viac informácií
24. 8. 2020

COVID-19: dopady na pestovateľov kávy na globálnom Juhu

Pandémia ochorenia COVID-19 zasiahla prakticky celý svet. Čo sa týka priamo pestovateľov kávy, pandémia dopadla na rôzne oblasti rôznym spôsobom a mení sa zo dňa na deň. Zatiaľ čo v niektorých krajinách sa obmedzenia pohybu pomaly uvoľňujú, v iných sa, naopak, zavádzajú.

Viac informácií
5. 8. 2020

Dopady pandémie COVID-19 na kvetinový priemysel v Keni. Fairtrade zachraňuje tamojších kvetinových pestovateľov.

Fairtrade podporuje kenských pracovníkov a pracovníčky v kvetinovom priemysle od začiatku krízy súvisiacej s pandémiou COVID-19. Pestovatelia zatiaľ vyplatili vyše 500-tisíc eur z fairtradových príplatkov za potravinové balíčky a hygienické potreby, ktoré pomohli 17 000 ľuďom.

Viac informácií
25. 6. 2020

Fairtrade producenti vo verejnom príhovore žiadajú Nestlé, aby cukrovinka KitKat zostala Fairtrade.

„Hlas nás, producentov Fairtrade, je počuť a je braný do úvahy. Pristupuje sa k nám s rešpektom a s úctou, akú si zaslúžime.“

 Vyhlásenie Fairtrade Foundation z 23. júna 2020

Viac informácií
8. 6. 2020

Lepšie riadené fairtradové družstvá viac profitujú zo systému Fairtrade

Fairtrade International zverejnila správu o priebežných výsledkoch svojho Západoafrického programu Fairtrade pre kakao. Ten bol spustený v polovici roka 2016 s cieľom posilniť fairtradové kakaové družstvá v Ghane a Pobreží slonoviny, pomôcť im dosiahnuť vytvorenie dlhodobých obchodných vzťahov a v dôsledku toho aj dôstojných príjmov pre pestovateľov.

Viac informácií
15. 5. 2020

Férovými ranajkami ľudia symbolicky podporili svojich lokálnych a fairtradových pestovateľov

Druhú májovú sobotu – tento rok konkrétne 9. mája – sme si pripomeli Svetový deň fair trade. Pri tejto príležitosti 4 neziskové organizácie a 1 platforma organizovali celoslovenské domáce Férové raňajky. S ohľadom na karanténu mala akcia len symbolickú domácu a online podobu, ale aj tak účastníci vyjadrili na 30 mistoch Slovenska svoj záujem o miestnych slovenských farmárov a pestovateľov z krajín Afriky, Ázie a Latinskej Ameriky a o to, kto a za akých podmienok pre nich produkuje potraviny.

Viac informácií