fbpx
Pokaż menu

Aktuality

4. 3. 2021

Fairtrade zlepšuje práva a podmienky žien na kvetinových farmách

Nedávno zverejnená štúdia zistila, že Fairtrade na ekvádorských kvetinových farmách podporuje podmienky a práva žien na pracovisku aj mimo neho. Prieskum naznačuje, že Fairtrade podporuje väčšia prosperitu, stabilné zamestnanie na plný úväzok, rovnaké mzdy, benefity a pracovné podmienky a tiež materskú dovolenku a služby starostlivosti o deti, ktoré sú vo vidieckych oblastiach Južnej Ameriky veľmi vzácne.

Viac
1. 3. 2021

Päť argumentov, prečo je Fairtrade globálnym hnutím za spravodlivé obchodovanie

So začiatkom nového desaťročia a súvisiacim obzretím sa za nedávnymi míľnikmi je nám jasné, že globálne hnutia, ako sú napríklad #BlackLivesMatter a #MeToo, sa nezmazateľne zapísali do dejín. A takisto sa zapíše aj pandémia ochorenia COVID-19. Navzdory bezprecedentným zmenám, ktorými sme všetci v roku 2020 museli prejsť, aj naďalej vo Fairtrade veríme v možnú zmenu obchodovania a s ním súvisiacu zmenu v životoch ľudí. Veríme, že spravodlivé obchodovanie je celkom zásadné, a preto sa s partnermi po celom svete usilujeme o jeho dosiahnutie. Tu je päť argumentov, prečo je Fairtrade globálnym hnutím usilujúcim sa o zmenu.

Viac
1. 3. 2021

6 dôvodov, prečo kupovať fairtradové kvetiny

Vedeli ste, že keď si počas chladných mesiacov kúpite ruže, sú väčšinou vypestované v Afrike?

Aj pred tohtoročným medzinárodným dňom žien k nám budú letecky prepravené tisíce ruží. Otázkou je, či by sme z toho mali mať zlý pocit. Vysvetlíme vám, ako to je v skutočnosti, a vyvrátime bežné mýty, aby sme vám ukázali, že v prípade nákupu fairtradových kvetín nemusíte mať vôbec žiadne výčitky.

Viac
Archív aktualít

FAKTY O FAIRTRADE

Facebook

Spolupracujeme